ORDINAČNÍ HODINY
Pondělí
6,30 – 7,30 odběry
8,00 – 10,00 akutní pacienti
10,00 – 12,00 prevence – objednaní pacienti
Úterý
6,30 – 7,30 odběry
8,00 – 10,00 akutní pacienti
10,00 – 12,00 prevence – objednaní pacienti
Středa
13,00 – 17,00 pracující budou upřednostňováni
12,00 – 13,00 prevence – objednaní pacienti
Čtvrtek
6,30 – 7,30 odběry
8,00 – 10,00 akutní pacienti
10,00 – 12,00 prevence – objednaní pacienti
Pátek
6,30 – 7,30 odběry
8,00 – 10,00 akutní pacienti
10,00 – 12,00 prevence – objednaní pacienti
Jablunkovská 2014/40
737 01 Český Těšín
IČO: 294 62 550
pracoviště akreditované Ministerstvem zdravotnictví
MUDr. Michaela Kowalová
MUDr. Tereza Havlová
MUDr. Karel Dziadek
MUDr. Šulek Vladimír
sestra: Mazurová Iveta
tel: 558 711 608
Registrujeme pacienty ve dvou ambulancích. Volejte sestře.
POSKYTUJEME PRACOVNĚ LÉKAŘSKÉ SLUŽBY pro podniky („závodní prohlídky“) jak zde na středisku Jablunkovská , tak i na středisku Hrabinská . Předem je nutná domluva se sestrou.
- v rámci pracovního lékařství provádíme vyšetření sluchu přístrojovou audiometrií
- reference: DONGWON CZ, TESCO, LIDL, OKAY, ARRIVA, ČSAD, ZŠ Hrabina, ZŠ Kontešinec, ZŠ Slezská, CHARITA, OPTIMONT, FCC Česká republika, WORK servis, TEPLO Těšín, SBD Těšín a další
Naši pacienti mají výhodu nadstandardní termínů na NEUROLOGII GODMED CZ s.r.o. (MUDr. Szyrocká, MUDr.Machátová) rovněž na vyšetřování cév krku a mozku Ultrazvukem (MUDr. Dokoupil), dále na CÉVNÍ AMBULANCI Cor et Vasa vyšetření cév končetin, břicha (MUDr. Lysek, Bezecný M.D.)
standardně prováděná vyšetření v ambulanci:
EKG
CRP a INR (hodnoty zánětu a naředění krve vám tak sdělíme na počkání)
Tlakový holter
Přístrojové monitorování spánkového apnoe (zástav dechů při spánku)
Pulzní oxymetrie
testy na okultní krvácení i u neregistrovaných pacientů, může se tak včas zachytit rozvoj vážného onemocnění tlustého střeva (cena testu 150,- Kč)
interaktivní průvodce lidským tělem (zde v českém překladu)
Syndrom spánkové apnoe
jde o zástavu dechu v průběhu normálního dýchání při spánku. Tato spánková porucha postihuje již mnoho lidí, zejména pak mužů. Jedná se o problém, který přesahuje normální chrápání, a proto by měla být spánková apnoe i odpovědně léčena. S naším přístrojem ji umíme u vás zjistit. Přístroj použijete v pohodlí vašeho domova.
CRP TEST
Měření koncentrační hladiny C-reaktivního proteinu pomáhá při rozlišení bakteriální a virové infekce. Bežná koncentrace v séru zdravých jedinců je nízká (0-7 mg/l), při bakteriální infekci se výrazně zvýší behem 6-12 hodin, přičemž ve většině případů platí, že zvýšené koncentrace CRP jsou typické pro bakteriální onemocnění, na rozdíl od virového, kdy koncentrace CRP zůstává v normálním rozmezí. Provedením tohoto jednoduchého testu lze předejít zbytečnému předepisování antibiotik pacientům, pro než nemají význam kvůli virovému typu infekce.
Jak test probíhá?
– sestra provede nebolestivý odběr kapilární krve z malého vpichu do prstu ruky
– vzorek krve je analyzován v přístroji, výsledek je k dispozici za méně než 3 minuty
INR TEST
Test sleduje správnou funkci koagulačních faktorů (Quickův test). Pomocí automatické lancety se provede standardní vpich do prstu a kapka kapilární krve se umístí na testovací proužek, který se vloží do přístroje. Během několika sekund je na displeji zobrazeno výsledné INR.
Vysoká hodnota INR např. 5 naznačuje vysokou pravděpodobnost krvácení.
Normální rozsah INR u zdravých osob je 0,8–1,2 a pro pacienty léčené warfarinem: 2,0–3,0
TEST tzv. okultního (skrytého) krvácení v trávicím traktu (FOB test) je imunochemický test určený k včasnému zjištění krvácivých stavů tlustého střeva jako spolehlivý screening rakoviny tlustého střeva nebo oněmocnění jako polypy, Crohnova nemoc. Před testem nejsou nutná žádná dietní omezení, výsledky testu nejsou ovlivněny přijímáním určitých druhů potravin.
Kdo může test podstoupit: u pac. 50 letých hradí test pojišťovna 1x ročně od 55 let 1 za 2 roky mladší pacienti si je hradí sami (150,-Kč),
Tlakový Holter
Jedná se o vyšetřovací metodu, která umožňuje zaznamenávání tlaku v určitých intervalech v průběhu celého dne a noci po dobu 24 hodin. Vyšetření se používá k upřesnění diagnózy vysokého krevního tlaku a k posouzení účinnosti léčby.
Jak vyšetření probíhá
Přístroj samovolně měří tlak pacienta nafukováním manžety tonometru v lékařem nastavených intervalech. Přístroj se skládá z manžety tonometru, která se umístí na paži horní končetiny, a malého automatického tlakoměru, který je schován v pouzdře a zavěšen na opasku. Během vyšetření pacient provozuje své běžné denní činnosti a aktivity stejně jako jindy. Během testování je nutno si vést deník toho, co kdy pacient dělal – zaznamenat typ prováděné činnosti a přesný čas. Pokud činnost provází nějaké příznaky (závratě, bušení srdce, dušnost, bolest na hrudi), je nutné je zapsat. V průběhu vyšetření se nesmíte koupat, ani sprchovat, pro osobní hygienu lze opatrně použít vlhkou žínku.
Pulzní oxymetr – měří saturaci krve kyslíkem a tepovou frekvenci
Pulzní oxymetr je vhodný zejména pro rizikové pacienty, např. osoby s onemocněním srdce, astmatiky, ale také sportovce a zdravé osoby, které se pohybují ve velkých výškách. Měření udává, kolik procent hemoglobinu v arteriální periférní krvi je nasyceno kyslíkem. Nízká hodnota poukazuje převážně na choroby jako onemocnění dýchacích cest, astma, srdeční insuficience atd. U člověka s nízkou hodnotou saturace hemoglobinu kyslíkem se ve větší míře objevují příznaky jako dušnost, zvýšení srdeční frekvence, pokles výkonnosti, nervozita a náhlé pocení.
Audiometrie je vyšetření sluchu, pomocí kterého může lékař určit rozsah ztráty sluchu a podle zjištěného typu sluchového postižení může i zčásti určit jeho příčinu. Princip je poměrně jednoduchý – pacientovi jsou do sluchátek postupně vysílány tóny o různých frekvencích a intenzitách a pacient mačká tlačítko vždy, když tón uslyší.
Jedním z nejčastějších onemocnění je stařecká nedoslýchavost, odborně presbyakusie, která se zezačátku projeví ztrátou schopnosti slyšet zejména tóny o vyšší frekvenci. Je to degenerativní onemocnění a zda nás postihne či ne, závisí zřejmě zejména na naší genetické výbavě. Poškození až ztrátu sluchu může ale také způsobit dlouhodobé vystavování se vysokému hluku či trauma sluchového aparátu výbuchem či výstřelem blízko u ucha, také některé úrazy hlavy nám mohou poničit sluch. Některá onemocnění mohou poškozovat náš sluchový nerv, například nezhoubný nádor nervových obalů – neurinom, některá infekční onemocnění jako například** spalničky, sluchový nerv může být poškozen i některými **léčivy.